Annelere, Önemli Pokemon Go Bilgileri

1.  Çocuğunuza ekmek aldırmak için onca uğraşınıza rağmen bir gün kendiliğinden ekmek almaya gitmek isterse, bilin ki Pokemon Go oynamaya başlamıştır.


2. Durup dururken telefonunu yüzünüze doğrulttuğunda fotoğrafınızı çektiğini sanırsınız ama aslında burnunuzun üzerine konan Pokemon’u yakalamaya çalışıyordur.


3. Evin köşesinde enteresan hareketler yaparken bulursunuz! Bir sağa bir sola döner, taklalar atar, hem de elinde telefonla... Korkmayın, bilin ki Pokemon peşinde.


4. Veya “Pikachuuuu” diye bağırırsa, kesin Pikaçu’yu avlamıştır.


5. Pokemon Go ile oynamak sürekli hareket ettirdiğinden zayıflatıyormuş, diyorlar. Öyle ki bazı anneler bu durumu kullanmaya başlamış bile.. Hatta sırf bu yüzden tatlış annelerimiz çocuklarıyla Pokemon oynamaya başlamış diye duyduk.
6. Pokemon Go oynarken kişi önüne sürekli telefona baktığından, birçok kaza ve yaralanma haberleri dolaşıyor, bu durumdan endişe duymakta çok haklısınız. Annelerimize tavsiyemiz, en iyisi çocuğunuzu gözünüzün önünden ayırmayın.
7. Bu oyundan sonra Dedektif Pikaçu isimli yeni bir film yapım hazırlıklarına başlandı. Belki vizyona girdikten sonra çocuğunuzla birlikte sinemaya gidip onun dünyasına giriş yapabilirsiniz.


8. Pokemon Go bazı kardeş ilişkilerini daha da sağlamlaştırmışa benziyor.


9. Şimdiden uyaralım, Poketopu Şarj Aletleri’nin bazı ülkelerde satışına başlandı, fiyatı 40 dolar civarında. Telefonun şarjını su gibi içen Pokemon Go sebebiyle, çocuğunuz gördüğünde kesin almak isteyecektir.