Buzdolabı Poşetinde Çorba Saklama

Uyarı : uyarı 2

Uyarı : Uyarı: Çorbayı sıcak bir halde dondurucuya koymak çorbanın daha uzun sürede donmasına, özellikle sebzeli, makarnalı ve pirinçli çorbaların kalitesinin bozulmasına sebep olabilir. Mutlaka soğumasını bekleyin, bir gece buzdolabında bekletmenizi öneririz.

İpucu : Öneri: Buzlukta en iyi saklanabilen çorbalar şunlardır: Sebze çorbaları, sebze, tavuk ve et suyu ile yapılmış çorbalar, kuru fasülyeli çorbalar, kahverengi veya siyah pirinç ile yapılmış çorbalar, püre kıvamında yapılmış çorbalar, et ve tavuk çorbaları.

Buzdolabı Poşetinde Çorba Saklama

  • Hazırlama Süresi : 10 Dakika 10 mins
  • Servis : 1 Kişilik Serves 1

Malzemeler

  • 1 adet buzdolabı poşetini dolduracak kadar çorba
  • Koroplast Buzdolabı Poşeti

Kullanılan Ürünler

Hazırlanışı

1- Öncelikle çorbanızın soğumasını bekleyin. Bir çorba kasesine buzdolabı poşetini yerleştirin. Çorbanızı bir kepçe yardımı ile buzdolabı poşeti kaplı kasenize dökün.

2- Poşetin ucunu bağlayın. Üzerine çorbanın malzemesi ve dondurucuya girme tarihini yazmayı unutmayın.

3- Kase ile birlikte buzluğa koyun. Ertesi gün donmuş çorbanızı kasesinden çıkarıp, poşetinde buzluğunuza yerleştirebilirsiniz. Isıtmak istediğiniz çorbayı bir gece önceden çıkarın ve buzdolabınızda kase içinde bekletin. Daha hızlandırmak isterseniz poşeti sıcak su altında tutabilirsiniz.

Öneri: Buzlukta en iyi saklanabilen çorbalar şunlardır: Sebze çorbaları, sebze, tavuk ve et suyu ile yapılmış çorbalar, kuru fasülyeli çorbalar, kahverengi veya siyah pirinç ile yapılmış çorbalar, püre kıvamında yapılmış çorbalar, et ve tavuk çorbaları.

Uyarı: Çorbayı sıcak bir halde dondurucuya koymak çorbanın daha uzun sürede donmasına, özellikle sebzeli, makarnalı ve pirinçli çorbaların kalitesinin bozulmasına sebep olabilir. Mutlaka soğumasını bekleyin, bir gece buzdolabında bekletmenizi öneririz.

Yorumlar