Mutfakta Kötü Kokuları Engellemenin 5 Muhteşem Yolu!

1- Vanilya Kavurmak:

Vanilya kullanarak bu kötü kokulardan kurtulmak mümkün. Nasıl mı? Bir paket vanilyayı bir tava içerisine koyup kısık ateşte kavurun,vanilya kavruldukça mis gibi vanilya kokusunu etrafa yayılacaktır.

2- Her Derda Deva Sirke!

Özellikle mutfakta kızartılan balık kokusu bir kaç gün gitmez. Yapabileceğiniz şey balık kızartmaya başlamadan bir cezve içerisine su ve içerisine yarım çay bardağı sirke ilave ederek kısık ateşte kaynamaya bırakmak, balık kızartma işlemi bitene kadarda altını kapatmamak. Kaynayan suda ki sirke balık kokusunu hapsederek evin genelinde istenmeyen kokunun yayılmasını önleyecektir.

3- Hem Romantik Hem Pratik: Mum Yakmak!

Mutfakta yapılan ve vazgeçilemeyen kızartmaların neden olduğu ağır kokuları yok etmenin bir diğer pratik yolu da kızartma yapılırken ocağın yanında mum yakılmasıdır. Kızartma işlemi bitene kadar ve bittikten 10-15 dk sonrasına kadar mumun yanmasını devam ettirmek kokunun yayılmasını önleyecektir.
4- Koroplast Pişirme Kağıdı

Daha önce balık kokusu demiş miydik? Demiştik ama gerçekten o kadar ağır kokuyor ki başka ve çok pratik bir çözümle konuya tekrar değinmek istedik. Koroplast Pişirme Kağıdı ile Hamsi tava yapmak pratik ve lezzetli olmasının dışında çok büyük bir avantaj daha sunuyor! Bu pişirme yöntemi ile kokuyu daha oluşmadan engelliyor ve sağı solu hiç kokutmadan mis gibi balık pişiriliyor! Tarif için sizi şöyle alalım: https://www.youtube.com/watch?v=keW3DQlWsj8
5- Yeni Koku Hapsetme Teknolojili Çöp Torbası

Ne peyir ne balık ne soğan kokusu! Bu konuda mutfakta devrim yaratan tek ürün elbette Koroplast'tan geliyor! Yapısında bulunan zeolitler sayesinde, her türlü kötü kokuyu kendi içine hapseden çöp torbası yeni teknolojisiyle mutfağınızın vazgeçilmezi oluyor! Koku hapsetme teknolojisini detaylu incelemek için tıklayın: https://goo.gl/ywGEfn