Balık nasıl saklanır?

Cevaplar


Balığı derin dondurucuya kaldırmadan önce içine limon sıkılırsa çözüldüğünde kokusu daha az olur.

Balıkları Koroplast Alüminyum Folyo'yla sarın, dondurucuda saklayın. İstediginiz zaman çıkarın, ilk günkü tazeliğinde tüketin.

Balığı temizleyin, Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup ağzını sıkıca kapatın ve buzlukta saklayın. Misafir geldiğinde hazır olur.

Balığı temizleyin, Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup ağzını sıkıca kapatın ve  buzlukta saklayın. Misafir geldiğinde hazır olur.

Balığı derin dondurucuya kaldırmadan önce üzerine limon sıkın. Çözüldüğünde oluşan kokunun etkisi çok azalacaktır.

Balığı derin dondurucuya kaldırmadan önce üzerine limon sıkın. Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup dolaba yerleştirin. Çözüldüğünde oluşan kokunun etkisi çok azalacaktır.

Temizlenmiş her büyük balığı 1 Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyuyorum. Böylece kaç tane yapacaksam o kadar çıkarmış oluyorum. Kutulara konulup dondurucuya atılan balıklar birbirine yapışıyor, ama bu şekilde hem yapışmıyor hem de çabuk çözülüyor. Tavsiye ederim.

Balık dondurulmadan önce, porsiyonlara bölüp Koroplast Alüminyum Folyo veya Koroplast Buzdolabı Poşeti ile ambalajlanmalıdır. Ambalajlar önce buzdolabının 0 ile +5 derecelik bölümünde birkaç saat soğutmalı, sonra derin dondurucuya konulmalıdır. Bu işlem sırasında derin dondurucu şoklama konumuna getirilmelidir. Balıklar dondurulmadan önce hafif tuzlanır ve limon sıkılır, böylece diriliğini korur. Dondurulan balıklar çözüldüğünde, tekrar dondurulmamalıdır. İri balıklar buzdolabının normal kısmına alınarak bir gün dinlenerek çözülmelidir. Paket karidesler ise hemen sıcak suya atılabilir.