Bayat ekmek nasıl değerlendirilir?

Cevaplar


Bayat ekmeklerinizi önce ufalayıp sonra da Koroplast Buzdolabı Poşetine koyarak buzluğa atınız. Köfte yapacağınız zaman kıymanıza katarsınız böylece ekmekleriniz ziyan olmaz.

Bayat ekmeği ince ince dilimleyin, üzerine az miktarda süt serpin ve kızgın yağda bir yüzünü kızartın. Ters çevirip üzerine domates ve taze kaşar peyniri koyun. Peynirler erimeye başlayınca üzerlerine kekik ve karabiber serpip sıcak sıcak servis yapın.

Bayatlayan ekmeklerin üzerine sevdiğiniz bir sos sürüp fırınlayın, hem ekmekleri değerlendirebilir hem de leziz aperatifler hazırlayabilirsiniz. Üzerine peynir, domates ve sucuk da konabilir.

Bayat ekmekleri nemlendirip Koroplast Fırın Torbası’nda fırınlarsanız, tazecik olacaklarını görürsünüz.

Bayat ekmekleri minik minik doğrayıp önce tereyağında kavuruyorum, sonra fırınlıyorum.  Çorbalar için mükemmel oluyor.

Bayatlamış ekmeklerinizi yumurtaya batırıp kızartırsanız; farklı,  güzel bir lezzet elde edeceksiniz ve ekmekleriniz ziyan olmayacaktır.

Bayat ekmekleri nemlendirip, Koroplast Fırın Torbası’nda fırınlarsanız tazecik olacaklarını görürsünüz.

Bayat ekmeği önce küçük parçalara bölün, sonra da mutfak robotu ile ufalayın. Bu karışımı istediğiniz süre buzlukta saklayıp ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

Bayat ekmekleri kare kare kesip kızarttıktan sonra, soğutarak bir kavanoza koyun. Çorbalarda kullanmak üzere buzdolabında saklayabilirsiniz. Robottan geçirip galeta unu olarak tüketmek de mümkündür. Ayrıca bayatlamış ekmeklere yeniden tazelik kazandırmak için; üzerlerine su serperek bir alüminyum folyo içinde 5-10 dakika fırınlamak yeterlidir.

Fırını kapattıktan sonra bayat ekmeklerin ısınmasını sağlayın. Enerjiden tasarruf edin, yemeğin yanında sıcak ekmek yiyin.