Börek nasıl hazırlanır?

Cevaplar


Böreğin iç malzemesini tepsiye en az 2 yufka döşedikten sonra koyun. Böylece malzemenin böreğin altını nemlendirmesini önlemiş olursunuz.

Böreğin iç malzemesini koymadan önce, tepsiye en az 2 yufka döşeyin. Sonra iç malzemesini koyun. Böreğin tabanının nemlenmesini önlemiş olur ve daha iyi kızarmasını sağlarsınız.

Börekte süt, yağ ve yumurtayı karıştırarak dökün. Böreğiniz daha yumuşak, kokusu güzel ve tadı müthiş olur.

Yapacağınız böreğin lezzetli olması ve kıvamında pişmesini istiyorsanız, ateşe koymadan önce birkaç saat bekletin. Çoğu usta aşçının böreği pişirmeden önce 1 gece buzdolabında beklettiğini unutmayın.

Hazır yufkayla yaptığınız böreklerin çok kuru olmalarından mı şikayetçisiniz? O zaman böreğinizi hazırlamadan önce yufkaları bir süre sütte bekleterek yumuşatabilirsiniz.

Yufka ile yapılan böreklerde, tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz, böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız.

Sigara böreğinin yumuşak olmasını isterseniz çırplılmış süt ve yumurtayı yufkanın her yerine sürün. Kıtır olmasını isterseniz sıvı yağ sürün. Üstlerine yumurta sarısı sürüp  pişirme kağıdına koyup fırınlayın.

Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce 1 yumurtayı, 1 şişe soda ile çırpıp böreğin üzerine sürün. Böreğin çok daha yumuşak ve kabarık olmasını sağlarsınız.

Hazır yufkayla yaptığınız böreklerin çok kuru olmalarından mı şikayetçisiniz? O zaman böreğinizi hazırlamadan önce yufkaları bir süre sütte bekleterek yumuşatabilirsiniz

1 yumurtayı, 1 şişe soda ile çırpıp böreğin üzerine sürerseniz, çok daha yumuşak ve kabarık olmasını sağlarsınız.