Bulaşık makinesi kokusu nasıl önlenir?

Cevaplar


Kullanılmış limonları bulaşık makinenizin kaşık bölmesine koyun. Makinenizin kötü kokmadığını ve bulaşıklarınızın parladığını göreceksiniz

Bulaşıklarınız yıkanınca iyi koksun istiyorsanız makinenin içerisine yarım limon koyun ve öyle yıkayın bulaşık makinenizin içi güzel kokacaktır.

Kullanılmış limon veya portakal kabuklarını bulaşık makinesinde hoş aroma vermesi için kullanıyorum, herkese tavsiye ederim.

Kullanılmış limon kabuklarını yıkama yaparken bulaşık makinenize koyun. Makineniz mis gibi kokacaktır.

Limonu salataya sıktıktan sonra, kalan kabuklu kısmı bulaşık makinesine yerleştirin. Bulaşıklarımızı bu şekilde yıkadığımızda hem makinemiz mis gibi limon kokuyor hem de daha parlak oluyor.

Bulaşık makinesinin kokusundan rahatsızsanız; içine 1 limonun suyunu sıkıp boş çalıştırın, makineniz pırıl pırıl olacak ve mis gibi kokacaktır.

Bulaşıklarınız yıkanınca iyi koksun istiyorsanız, makinenin içerisine yarım limon koyun ve öyle yıkayın. Bulaşık makinenizin içi güzel kokacaktır.

Bulaşıklarınız yıkanınca iyi koksun istiyorsanız, makinenin içerisine yarım limon koyun ve öyle yıkayın bulaşık makinenizin içi güzel kokacaktır

Bulaşık makinenizden çıkan bulaşıklar, yumurta gibi kötü kokular barındırıyorsa; önce makinenizin filtresini temizleyin. Koku devam ederse; makineniz tamamen tamamen boşken, 1/2 bardak limon tuzunu sıcak su ile eritip içine dökün ve biraz da sirke ekleyip çalıştırın.