Buzdolabı kokusu nasıl önlenir?

Cevaplar


Buzdolabınızdaki kötü kokular için, bir bardak demlenmiş çayı bir ağzı açık bir şekilde buzdolabınıza koyunuz. Tüm kötü kokuları alacaktır

Buzdolabınızın içinde bir küçük kapta saklayacağınız karbonat, gıdaların kokularını emerek kötü kokuların oluşmasına engel olacaktır.

1 kase sütü buzdolabına koyup birkaç gün bırakın, sonra kullanmadan atın.

Buzdolabınızın içine bir kase kuru kahve telvesi yerleştirin. Böylece bozulmuş veya çürümüş yiyecekler nedeniyle oluşan kokular yok olacaktır.

Buzdolabında bazen kötü kokular olabiliyor, pratik fikir mi istediniz? Ağzı açık şekilde dolabınıza kase içinde yoğurt koyun, koku tamamen gidecektir.

Buzdolabı kokusunu kimse sevmez, önlemek için; çaydanlıkta kalan bayat çayı bir bardağa koyup dolabın orta rafında bekletin.

Buzdolabınızdaki bazı meyve ve yemeklerin kokusu öteki yemekleri de sarar. Küçük bir kaba biraz süt koyup dolabınızın içine yerleştirirseniz, istenmeyen kokuların süt tarafından emildiğini göreceksiniz.

Buzdolabı kokuyor, bir tas içine süt koyuyorum ve Koroplast Buzdolabı Poşeti'nin içine koyup düğüm atıyorum. Ardından üzerine delik açıyorum, 3 gün içerisinde kötü koku kalmıyor.

Buzdolabındaki kokuları gidermek için; 1 çorba kaşığı karbonatı, 4 su bardağı ılık suda çözün. Bu su ile buzdolabınızı silin.

Buzlukta veya soğutucuda koku oluşmaya başladı ve engelleyemiyorsanız; bir fincan kahveyi ağzı açık şekilde buzdolabına koyunuz, kokunun geçtiğini göreceksiniz.