Cam nasıl temizlenir?

Cevaplar


İnatçı cam lekelerinden kurtulmak sandığınız kadar zor değil. Sakın bu lekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın. Orlon bez üzerine krem deterjan dökerek temizleyin. Böylece camı çizmemiş olursunuz. Ayrıca pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edip, camları bu su ile de silebilirsiniz.

Evlerin içi ısınınca, pencere camları terler, su aşağı doğru süzülerek camları kirletir.  Buna mani olmak için bir bezi az gliserine batırın, camları bu bezle silin. Gliserin camların terlemesine mani olur.

Camlardaki çıkmayan lekeleri ikiye bölünmüş patatesle silin, daha sonra kuru bezle kurulayın. Lekelerin çıktığını göreceksiniz.

İnatçı cam lekelerinden kurtulmak sandığınız kadar zor değil. Sakın bu lekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın. Orlon bez üzerine krem deterjan dökerek temizleyin. Böylece camı çizmemiş olursunuz. Ayrıca pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edip camları bu su ile de silebilirsiniz.

Evinizdeki vitrin camlarınız ya da cam sehpalarınız varsa onları temizlemek için cam bezlerini kullanabilirisiniz. Daha iyi bir temizlik için kesinlikle pamuksuz olan bezleri tercih etmeniz gerekir.

Camları gazete kağıdı ve sirke ile silerseniz, daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Cam silerken silme suyuna tuz koyulduğunda daha kolay temizlenir ve daha temiz olur.

Pencere camlarınızı pırıl pırıl yapmak için, temizlik suyuna bir tutam tuz ilave edin ve camları bu su ile silin.

Cam üzerindeki ekeleri tel veya benzeri cisimlerle çıkarmaya çalışmayın. Orlon bez üzerine krem deterjan dökerek temizleyin.

Önümüzde bayram temizliği var. Malum ilk önce camlar silinir. Peki camlarda leke kalmadan, tozlanma olmadan nasıl temizleyebilirsiniz? 1 adet limon suyu ve 2 yemek kaşığı sirkeyi boş bir sprey şişesinin içine koyun. Üzerine 1/2 litre su ilave edip çalkalayın. Camlarınızı bu karışımla silin, leke ve tozlanma olmadan ışıl ışıl camlarınız olacak.