Çiçekler için besleyici su nasıl hazırlanır?

Cevaplar


Kuru fasulye haşladığınız zaman suyunu dökmeyin. Haşlama suyunu bir kabın içinde soğuyuncaya kadar bir süre bekletin. Soğuduktan sonra ise bitkilerinizi sulayın. Bitkileriniz için son derece yararlı ve sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Haşladığınız yumurtanın suyunu saksıya dökün.

Çiçeklerinizin daha canlı olmasını istiyorsanız, ısırgan otunu 1 hafta suda bekletin ve çiçeklerinizi bu suyla yıkayın.

Yumurta, zengin vitamin kaynaklarından biridir. Yumurta haşlarken kullanılan haşlama suyunun soğumasını bekledikten sonra, çiçeklerinize dökün. Çiçekler için faydalı bir sulama olacaktır.

Çiçeklerinizin daha canlı olmasını istiyorsanız; ısırgan otunu 1 hafta suda bekletin ve çiçeklerinizi bu suyla yıkayın.

Yumurta kabuklarını bir kavanozda biriktirin. Kabukları ezdikten sonra, içine sirke koyup kabukların erimesini bekleyin. Bu sıvıyı, saksı çiçeklerinizi kalsiyum açısından beslemek için, yapraklarına püskürtün ya da çiçeklerinizi bu su ile sulayın.

Kuru fasulye veya nohut ısladığınız ya da haşladığınız suyu atmayın. Çiçeklerinizi bu suyla sulayın, faydasını göreceksiniz.

Yumurta zengin vitamin kaynaklarından biridir. Yumurta haşlarken kullanılan haşlama suyunu soğumasını bekledikten sonra çiçeklerinize dökün. Çiçekler için faydalı bir sulama olacaktır.

Çiçeklerinizin daha canlı ve renkli olmasını istiyorsanız, yumurtayı haşladığınız suyu bir şişeye koyun ve soğuyunca çiçeklerinizin diplerine azar azar dökün.