Dar gelen ayakkabı nasıl genişler?

Cevaplar


Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise; onları birkaç dakika buhara tutun.

Yeni alınan babetler genellikle ayağı rahatsız edip, sıkarlar. Bunun için, kalın bir çorap giyip saç kurutma makinesi ile sıcak hava üfletiniz, babetleriniz gevşeyecektir ve ayaklarınız rahat edecektir.

Son yılların modası olarak karşımıza çıkan babet ayakkabıların en zor yanı, yeni alındığında ayağı sıkmasıdır. Ancak kalın bir çorap ve saç kurutma makinesiyle bu işi çözebilirsiniz. Kalın çorapla giydiğiniz babete sıcak hava üfleyerek esnemesi sağlanabilir.

Yeni ayakkabının ayağınızı acıtmasını istemiyorsanız; pamuğa sirke döküp ayakkabının vuran bölümünde bekletin. Daha sonra ayakkabının acıtmadığını göreceksiniz.

Önce ayakkabının uç kısmına Koroplast Buzdolabı Poşeti'ni tam olarak yerleştiriyoruz. Sonra poşeti suyla dolduruyoruz ve ağzını bağlıyoruz. Burada önemli olan şey, poşetin ağzını bağlamadan uç kısmına doğru iyice ittirmiş olmamız. Yumuşak poşetlerden kullanırsak işimiz daha kolay olur. Sonrasında havasını alarak bağlayabiliriz. Ayakkabıları uçları aşağıya gelecek şekilde buzluğa yerleştiriyoruz. En az 3 gün burada bekleyecek. Sonrasında çıkarıp bikaç saat oda ısısında bekletip, buzu biraz gevşettikten sonra çıkarabiliriz.

Satın aldığınız ayakabılar ayağınızı sıkıyor ise, onları birkaç dakika buharda tutun.

Eğer babetleriniz ayaklarınızı sıkıyorsa; ayağınıza yün çoraplarınızı geçirin, babetlerinizi de üstüne giyin. Ayakkabıya kurutma makinesini tutun, babetlerinizin genişlediğini göreceksiniz.

Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise birkaç dakika buhara tutun.

Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne su koyup ağzını bağlayın, sonra sıkan ayakkabınızın burun kısmına doğru sıkıca yerleştirin. Ayakkabınızı büyük bir Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne yerleştirin ve buzluğa koyun. Ayakkabınızın içindeki su torbası tamamen donunca ,takriben 2 gün bekleyin; ayakkabınız genişlemiş olacaktır.

Kilitli buzdolabı poşetlerine su doldurup, yeni ayakkabılarınızın içine yerleştirin. Ayakkabıları sabaha kadar buzlukta saklayın, sabah çıkardığınızda içlerinde oluşan buz ayakkabılarınızı tam ihtiyacınız olduğu kadar esnetecek. Yetmedi mi? Birkaç gece aynı işlemi tekrarlarsanız, ayakkabılarınız biraz daha genişleyecektir.