Dondurulmuş sebze nasıl hazırlanır?

Cevaplar


Dondurdugunuz sebzelerin uzun bir süre tazeliklerini korumalarını istiyorsanız; dondurmadan önce, kaynayan su içerisine batırarak 2-3 dakika şok haşlama yapın. Ardından hemen soğuk suya tutun. Suları iyice süzüldükten sonra Koroplast Buzdolabı Poşet'lerine doldurup havasını alın ve dondurun.

Artan sebzeleri  sıcak suda 5 dakika haşlayınız. Koroplast Buzdolabı Poşetlerine doldurarak buzluğa atınız, istediğiniz zaman çıkarıp pişiriniz.

Fasulye, barbunya, baklayı ayıklayıp Koroplast Buzdolabı Poşeti içerisine koyun. Ağzını klipsledikten sonra 3-4 hafta ayıklanmış ve pişmeye hazır bir şekilde saklayabilirsiniz.

Fasulyelerimizi önce yıkayalım ve uçlarını temizledikten sonra uygun uzunlukta kıralım. Domateslerimizin tamamını rendeleyelim ya da robottan geçirelim.. Uygun derinlikteki tenceremize 2 su bardağı kadar domates rendesi koyalım, üzerine de tencereyi dolduracak kadar fasulye ilave ederek tencerenin kapağını kapatalım. Domatesin suyunda ve kendi buharıyla 10 dakika kadar fasulyelerin rengi değişip diriliklerini kaybedinceye kadar, arada karıştırarak kavuralım. Bu işlem fasulyenin cinsine ve kalitesine göre değişebilir. Fasulyelerimiz soğuduktan sonra Koroplast Buzdolabı Poşet'lerine koyup ağzını bağlayıp dondurucumuza koyalım.

Sebzeleri dondurmadan önce, kaynayan su içerisine batırarak 2-3 dakika şok haşlama yapın. Ardından hemen soğuk suya tutun. Suları iyice süzüldükten sonra, Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne doldurup havasını alın ve dondurun.

Sebze çorbası yapmak için, sevdiğim sebzelerin mevsimini beklemiyorum. Sevdiğim bütün sebzeleri tek tek yıkayıp doğruyorum, hepsini harmanlayıp Koroplast Buzdolabı Poşetleri'ne koyup buzluğa atıyorum. Canım çorba çekince, çıkarıp pişiriyorum. Mis gibi oluyor, çocuklarıma da güvenle içiriyorum.

Bezelye mevsimi geçmeden bolca alın, temizleyin ve buzdolabı poşetlerine doldurun. Ağzını sıkıca kapatın ve buzluğa atın, kışın taze taze tüketin.

Koroplast Kilitli Poşet'ler ile yazın aldığım organik sebzeleri, kışın kullanmak için derin dondurucularda saklıyorum. İstediğim zaman aynı tazelikte çıkarıp güvenle kullanıyorum. Herkese tavsiye ediyorum...