El bakımı nasıl yapılır?

Cevaplar


Suyu sıkılmış limon kabuklarının içine biraz zeytinyağı damlatın. Ellerinize sürün ve streç filmle kaplayın,10 dakika beklettikten sonra açın. Elleriniz hem mis gibi kokacak hem de yumuşacık olduğunu görüceksiniz.

Ellerinizin bebek teni kadar yumuşak olmasını istiyorsanız; bu tarifi mutlaka uygulayın. 1 adet yumurta, 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 2 tatlı kaşığı sütü karıştırarak ellerinize sürün. Yarım saat beklettikten sonra ellerinizi yıkayın. Haftada bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Ellerinizi ılık suda hafifçe ıslattıktan sonra, bir kaşık kristal şeker, yarım limon suyu ve iki kaşık yoğurt karışımını ellerinizin üzerinde nazikçe masaj yaparak yedirin. 2-3 dakika bekletin ve sonra ılık suyla durulayın. Yıpranma derecesine göre hafta bir veya iki defa tekrarlayabilirsiniz. Kısa sürede ellerinizin daha beyaz ve yumuşak olduğunu fark edeceksiniz.

Limonu sıkıp çöpe atmadan önce, ellerinizi ve tırnaklarınızı ovuşturursanız; yumuşacık bir ele ve tırnak etlerine sahip olursunuz.

Tırnak etrafını çevreleyen ölü derilerin sertleşip şeytan tırnağına dönüşmemesi için, bu bölgeye bir miktar kayısı yağı damlatabilirsiniz.