Et nasıl marine edilir?

Cevaplar


Izgara yaptığınız ya da kavurduğunuz etlerin daha lezzetli olmasını istiyorsanız; işte size çok pratik bir yöntem: Etleri, 1 kahve fincanı süt, 1 kahve fincanı soğan suyu ve 1 kahve fincanı zeytinyağı karışımı ile ovun. 10-12 saat kadar buzdolabında bekletip, daha sonra pişirin.

Etimizin pişerken yumuşak olması istiyorsak, bir süre zeytinyağında bekletmemiz gerekir.

Izgara yaptığınız ya da kavurduğunuz etlerin daha lezzetli olmasını istiyorsanız; işte size çok pratik bir yöntem: Etleri, 1 kahve fincanı süt, 1 kahve fincanı soğan suyu ve 1 kahve fincanı zeytinyağı karışımı ile ovun. 10-12 saat kadar buzdolabında bekletin, daha sonra pişirin.

Etin lezzetini arttırmak için; birkaç  büyük boy kuru soğanı rendeleyin ve suyunu çıkarın. Etlerinizi bu suyun içine koyup iyice karıştırın ve kabın ağzını Koroplast Streç Film ile kapatıp buzdolabında 1 gece bekletin. Etiniz yumuşak ve lezzetli olacak.

Biftek, pirzola gibi etlere farklı bir tat katmak için, pişirmeden önce; 1 kahve fincanı süt, 1 kahve fincanı soğan suyu, 1 kahve fincanı zeytinyağı karışımında marine edin, üzerini kapatıp 3-4 saat buzdolabında bekletin. Veya etin taze ot ve baharatlı bir marinat içinde bekletilerek, yumuşatılması ve tatlandırılma metodunu deneyebilirsiniz.