Et nasıl pişirilir?

Cevaplar


Izgara yaptığınız ya da kavurduğunuz etlerin daha lezzetli olmasını istiyorsanız işte size çok pratik bir yöntem: Etleri, 1 kahve fincanı süt, 1 kahve fincanı soğan suyu ve 1 kahve fincanı zeytinyağı karışımı ile ovun. 10-12 saat kadar buzdolabında bekletip daha sonra pişirin.

Koyun ya da kuzu etiyle hazırlanan yemeklerin daha lezzetli olması için; etin üzerine bir miktar biberiye serpin, kemik uçlarına da sarmısak sürün. Daha sonra az sıvıyağ sürüp fırında kızartın.

Etleri limon suyu ile pişirirseniz hem çabuk pişer hem de lezzetli olur.

Eti pişirirken; yıkadığınız etleri küçük bir çelik kaseye koyup ters çevirerek tencerenize koyun. Et piştikçe kendi suyunu önce salacak, sonra da kendi içine tekrar toplayarak pişecektir.

Et yemeği pişirirken  daha lezzetli olması olması için; kızgın ateşte iki tarafını da mühürleyin. Hem etiniz  daha lezzetli  olur hem de lezzeti ve suyu içinde kalır.

Etin lezzetli ve daha yumuşak olması için, yemek yapmadan önce yaklaşık 45 dakika pişmesi gerekir. Tuzu en son atılmalıdır.  

Et yemeklerini pişirirken yumuşak olmasını istiyorsanız; önce kendi suyunu salıp çektirmeli, daha sonra sıcak su koymalısınız. Tuzu da piştikten sonra ilava etmelisiniz.

Eti pişirmeden önce birkaç gün buzdolabında bekletirseniz, daha lezzetli olur.

Et pişmeden tuz ilave etmeyin, piştikden sonra ilave edin. Tuz eti sertleştirir.

1 saat önce buzdolabından çıkarın. Böylece daha yumuşak ve leziz olacaklardır.