Et nasıl saklanır?

Cevaplar


Eti alır almaz kuşbaşı şeklinde yağ koymadan bir tencereye koyun, önce kızgın ateşte 1-2 dakika, sonra kısık ateşte suyunu tamamen salıp çekene kadar pişirin. Yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Birer yemeklik buzdolabı poşetlerine doldurup buzluğa kaldırın. İstediğinizde çıkarıp kullanın.

Eti, hava ve su geçirmeyen bir pakette dondurun. Eti soğuk suda çözdürecekseniz paketinden çıkarmayın.

Etleri tek tek streç filme sararsanız, kolay açarsınız. Böylece buzlukla uğraşmazsınız.

Eti yumuşacık ve erkenden pişirmek için; eti alır almaz kuşbaşı şeklinde yağ koymadan bir tencereye koyun, önce kızgın ateşte 1-2 dakika, sonra kısık ateşte suyunu tamamen salıp çekene kadar pişirin. Yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Birer yemeklik etleri, koroplast buzdolabı poşetlerine doldurup buzluğa kaldırın. İstediğinizde çıkarıp kullanın.

Etleri düzleştirerek Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyun ve ağzını kapatın. Pişirmek için çıkardığınızda kolay çözüldüğü gibi, yer kaplamaz ve daha taze kalır.

Eti kuşbaşı şeklinde, içine yağ koymadan bir tencereye koyun. Önce kızgın ateşte 1-2 dakika, sonra kısık ateşte suyunu tamamen salıp çekene kadar pişirin. Yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Birer yemeklik olarak, Koroplast Buzdolabı Poşet'lerine doldurup buzluğa kaldırın. İstediğinizde çıkarıp kullanın.