Etiket izleri nasıl çıkar?

Cevaplar


Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için, etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

Yapışmış etiketleri, üstlerine biraz yağ sürerek kolayca çıkartabilirsiniz. Bir başka yöntem ise, fön makinesini etikete tutmak. Sıcak hava etiketin kolay çıkmasını sağlar.

Mutfak eşyalarının üzerindeki etiket izlerini yok etmek için, üzerlerine mobilya cilası sürüp yumuşak bir bezle temizlik yapılmalıdır.

Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için, etiketin üzerine margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

Özellikle süs eşyalarında ve çeşitli mutfak aletlerinin üzerinde etiketler bulunur. Etiketi çıkardığınız zaman da mutlaka izi kalır. Bu izi yok etmek için, etiket izi olan eşyaların üzerine mobilya cilası sürün, yumuşak bir bezle silin. Hiçbir iz kalmayacaktır.

Yapışmış etiketlerin üstüne biraz yağ sürerek kolayca çıkartabilirsiniz.

Yapışmış etiketleri üstlerine biraz yağ sürerek kolayca çıkartabilirsiniz. Bir başka yöntem ise fön makinesini etikete tutmak... Sıcak hava, etiketin kolay çıkmasını sağlar.

Reçel ve çikolata kavanozlarındaki etiketten kalan, yapışkanı temizlemek için; karbonat ve bitkisel yağı karıştırıp macun kıvamına getirin. Yapışkanlı bölgeye sürüp 10 dakika bekletin, havlu kağıtla silip yıkayın. İşte size tertemiz kavanoz.

Cama yapışan etiket ya da kağıt izlerini silmek ve tamamen temizlemek için; öncelikle camdaki etiket izini ıslatmalıyız. Daha sonra ıslampayı ya da ucu keskin demirden yapılma bir gereçle iyice sıyırmalıyız. Kağıt ya da etiket izinin yavaş yavaş çıktığını göreceksiniz.