Ev nasıl güzel kokar?

Cevaplar


Evinizin güzel kokması için yer silme suyuna birkaç damla parfüm damlatmanız yeterli olacaktır. Evinizin uzun süre mis gibi koktuğunu göreceksiniz.

Bazen yemek kokularından nefes alınamayacak duruma gelen mutfağınızın güzel kokmasını ister misiniz? Bunun için, kalorifer üzerine koyduğunuz su dolu bir kabın içine birkaç damla güzel kokulu parfüm damlatın. Kalorifer yandığı sürece bu koku mutfağınıza yayılır.

Evin temiz kokması için sulu süpürge içerisine birkaç damla parfüm ilave edilmelidir.

Lambalarınızın üzerine, kullanmadığınız kokularınızdan veya biraz vanilya sürün. Lambalarınızı yaktığınızda mis gibi koku yayılacaktır.

Soyduğunuz limon kabuklarını  kışın yanan radyatörün üzerine koyun. Radyatörün üzerinde sürekli kalsın, radyatör ısındıkça eve mis gibi limon kokusu yaysın.

Evinizde bez bir kesede lavanta  bulundurun. Eviniz daha güzel koksun ve  kötü kokular kaybolsun.

Evinizin her zaman güzel kokması için; su dolu bir kaseye sevdiğiniz bir parfümden birkaç damla damlatın. Kaseyi kalorifer peteği üzerine koyun. Parfüm yerine aromatik yağlar da kullanabilirsiniz.

Oda parfümü kullanırken, oda parfümünü halıya sıkın. Daha kalıcı ve yoğun olur.

Evinizin her zaman güzel kokmasını istemez misiniz? Bunun için yapacaklarınız çok basit.. Öncelikle nasıl bir koku istediğinize karar vermiş olmanız gerekiyor. Lavanta, vanilya ya da turunçgillerin farklı etkileri vardır. Vanilyalı oda spreyleri ya da mumlar evinize huzurlu bir hava katar. Özellikle girişe kokulu mum koymak iyi bir fikir. Turunçgiller mutluluk hormonlarını etkiler. Portakal kabuğunu sehpa üzerine koyup yanına küçük bir mum yakarsanız, etrafa kokusu hemen yayılır. Lavantanın ise rahatlatıcı etkisinden faydalanmak için boş bir sprey kutusunun içine kaynar su ve lavanta yaprakları atarak, bu doğal spreyi hemen istediğiniz odalara sıkabilirsiniz.

Bir ortamın güzel kokmasını istiyorsanız; küçük bir kaba bir miktar karbonat koyup, üzerine istediğiniz bir aromatik yağ damlatın. Ortamı damlattığınız yağın kokusu saracaktır.