Evde kumpir nasıl yapılır?

Cevaplar


Kabuklarını soyduğunuz orta boy patateslerinizi tuzlayıp Koroplast Alüminyum Folyo ile tek tek kaplayıp fırınınıza atın. Patateslerinizin pişip pişmediğini anlamak için, folyonun dışından bıçağınızı patatese batırın. Piştikten sonra folyoları çıkartın ve servis etmek istediğiniz kaba koyup, içine kaşar rendesi ve tereyağı ilave edin, patateslerinizi ezin. Sonrasında istediğiniz garnitür ve mezelerinizi ekleyip servis edin, arzuya göre ketçap ve mayonez ekleyebilirsiniz.

Koroplast Alüminyum Folyo ile sararak fırınladığımız büyük boy patatesle kendi kumpirimizi yapıp afiyetle yeriz.

Patatesleri soymadan bütün halde Koroplast Alüminyum Folyo ile sararak fırında 1 saat pişirin. Fırından aldıktan sonra folyodan çıkarmadan bıçak yardımıyla ortadan tek bir çizik şeklinde kesin. İki uç kısımdan bastırarak açılmasını sağlayın.  Bıçak yardımıyla önce tereyağını, daha sonra rendelenmiş kaşarı içerisine koyup püre haline gelene kadar yedirin. Üzerine istediğiniz malzemeleri, damak zevkinize göre ekleyebilirsiniz. Evde, sağlıklı kumpriniz hazır.

İrice patatesleri yıkayıp kurutun, Koroplast Alüminyum Folyo ile hava almayacak şekilde sarın. Önceden ısıtılmış 200-220 derecelik fırında 1,5 saat pişirip fırından çıkınca, ortadan ikiye kesip tereyağı, rendelenmiş kaşar peyniri ve tuz koyarak iyice karıştırın. İçine isteğe göre Amerikan salatası, turşu, zeytin, kısır, mısır, ketçap, mayonez vs. ekleyerek afiyetle yiyin. Evde hazırlaması kolay, sağlıklı, pratik ve lezzetli değil mi?