Evde vakumlu poşet nasıl yapılır?

Cevaplar


Battal Boy Koroplast Poşet'lerine kışlık giysi veya yorganlarınızı koyun. Ağzını bağlamadan elektrik süpürgesi ile içindeki havayı çekip kendi vakumlu saklama poşetlerinizi elde edebilirsiniz.

Dondurucuda kullanacağım yiyecekleri Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne  koyduktan sonra, daha uzun süre saklamak için pipetle içindeki havayı çekiyorum. Bu şekilde vakumlanmış oluyor ve içinde hava kalmadığı için yiyeceklerin daha uzun süre taze kalması sağlanıyor. Çok basit bir vakumlama şekli, tavsiye ederim.

Koroplast Çöp Torbası o kadar sağlam ki; ben onları vakumlu poşet olarak kullanıyorum. Yazlık veya kışlık elbiselerimi çöp poşetlerine yerleştiriyorum ve elektrikli süpürgeyle havasını alıyorum, alın size vakumlu poşet...

Çöp torbasını yere veya yatağa serip, içine saklayacağınız giyecekleri düzgünce yerleştirin. Poşeti yeteri kadar doldurduktan sonra ağzını sadece 4-5 cm açıklık kalacak şekilde katlayıp duct tape ile bantla iyice kapatın. Kalan açıklığı bantlamak için ayrıca bant kesip yanınızda hazır bulundurun. Kalan açıklıktan süpürgenin borusunu sokup, havasını çekin. Düzgün olarak havasının çekilmesi için üstüne geniş ve düz bir levha koyabilir veya üstüne yatabilirsiniz. Poşetin havasını iyice çekince, el çabukluğu ile geri kalan açıklığı kapatıp bantlayın. İsterseniz sakladığınız yünlülerin içine naftalin atabilirsiniz.

Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyduğunuz gıdaları buzluğa atmadan önce, içi su dolu bir kapa içine su girmeyecek şekilde batırırsanız su basıncından içindeki havanın çoğu çıkmış olacaktır.

Koroplast Çöp Torbası içine koyduğumuz giysilerimizi elektrikli süpürge ile vakumluyoruz. Torbamızın ağzını bir güzel bağlıyoruz ve daha az yer kaplayan torbamızı dolaba kaldırıyoruz.