Fırında balık nasıl pişirilir?

Cevaplar


Balıkları tavada kızartmak yerine, fırın torbası kullanırsanız; kendi yağında, tamamen sağlıklı bir öğün tüketmiş olursunuz.

Balıkları tavada kızartmak yerine, fırın torbası kullanırsanız kendi yağında pişeceğinden, tamamen sağlıklı bir öğün tüketmiş olursunuz.

Koroplast Pişirme Kağıdına, balığı aynı tavaya dizer gibi diziyorum. Sonra yine pişirme kağıdıyla balığın üstünü kapatıyorum. Balık hem lezzetli oluyor hem de koku olmuyor.

Balıkları tavada kızartmak yerine; fırın torbası kullanırsanız kendi yağında, tamamen sağlıklı bir öğün tüketmiş olursunuz.

Fırında balık yapacaksanız, öncelikle 1 çay bardağı zeytin yağına birkaç diş sarımsak rendeleyip yeteri miktarda tuz atın. Bu sosu fırça yardımıyla balığın üstüne ve içine sürün. Fırın tepsisine Koroplast Pişirme Kağıdı'nı serip üzerine balığınızı ayrıca yağlamadan koyun. Doğruca fırına verin. Sarımsak ve zeytinyağı inanılmaz lezzet veriyor.

Çinekop balığı yağlı bir balıktır, o yüzden yağda kızartmak istemeyenlere bir çözüm: Bir kapta balıkları tuz ile harmanlayın, Koroplast Fırın Torbası'na balıkları yerleştirin. Daha leziz olsun diye 2-3 diş sarımsak atın, torbanın ağzını sıkıca bağlayın ve birkaç yerinden delin. Hem hafif hem de lezzetli...

Koroplast Pişirme Kağıdı'nda levrek kebabı yaptınız mı? Mükemmel oluyor.

Somon balığı genelde ızgara olduğunda çok kuru olur. Fatak zeytinyağı, kaparı ve limonla birlikte porsiyonlar halinde pişirme kağıdında fırınlanırsa, hem sağlıklı hem lezzetli olur.

Balıkları ortadan kesip içerisine dilim soğan ve defne yaprağı koyup üzerine limon sıkın. Koroplast Alüminyum Folyo ile tamamen sarıp, kundak yaparak pişirin. kokuyu fırınımızda ve evimizde önlemiş oluruz.

Merhaba, 14 yıllık aşçıyım, hayatımda en çabuk ve en hızlı balığı Koroplast Alüminyum Folyo ile yaptım. Balıkları elime ulaştığı anda temizleyip içine defne yaprağı ve tuz koyarım, daha sonra alüminyum folyo ile güzelce sararım ve derin dondurucuda şoklarım. İhtiyacım olduğunda daha önceden 10 dakika, 200 derece ısıttığım fırında folyolu hali ile koyar pişiririm. Yanını garnitürler de eklenebilir. 30 dakika sonra hayatınızda yediğiniz en güzel balığı, kendi suyunda pişmiş şekli ile yersiniz.