Fırında tavuk nasıl pişirilir?

Cevaplar


Fırın torbasında tavuk pişirirken; malzemeleri doldurduğunuz fırın torbasının üzerine birkaç delik açın. Böylece daha çabuk ve iyi pişer.

Borcama yerleştirdiğim sebzeli tavuğumun üzerine Koroplast Alüminyum Folyo'yu kapak yapıyorum. Pişerken lezzetinden birşey kaybetmiyor.

Sebzeli tavuğu bir de Koroplast Fırın Torbasında deneyin, şahane oluyor.  Torbaya malzemeleri koymadan unlamayı unutmayın.

Pişirdiğiniz tavuğu hemen tüketmeyecekseniz ve kurumasını da istemiyorsanız, fırından çıktığında üzerine margarin ve limon suyu sürüp Koroplast Alüminyum Folyo'ya sararak saklayın.

Tavuğun nar gibi kızarması için üstüne bal ya da pekmez sürün, verdiği aroma da bir harika…

Akşama az kaldı ve hala yemeğiniz yok mu? Koroplast Fırın Torbası'na tavuk parçaları ve patates dilimlerini baharatlarla harmanlayıp koyun. Alın size nar gibi kızarmış leziz tavuk ve patates…

Tavuğun lezzetini artırmak için, tavuğu fırına atmadan önce tuz, karabiber ve limonun suyuyla hazırlanmış karışımla ovabilirsiniz.

Tavuğu, içinin pişmesi ve dışının yanmaması için; göğsü altta, sırtı üstte olacak şekilde tepsiye koyun ve 160 °C‘de pişirin.

Fırında tavuk yaparken üstüne sürdüğünüz yağa şeker ilave ederseniz, nar gibi kızarır.

Almış olduğunuz tavuğu Koroplast Pişirme Kağıdı'na sararak fırına koyduğunuzda, kısa bir süre içinde kıpkırmızı olur. Ramazan ayında Koroplast Pişirme Kağıdı'na sarılı olarak iftara kadar sıcacık bekletebilirsiniz.