Fırında yemek nasıl pişirilir?

Cevaplar


Fırın yemeklerini fırın torbasında pişirirseniz, daha hızlı ve lezzetli piştiğini göreceksiniz.

Tavuk, balık ve et gibi gıdalar için Koroplast fırın torbası kullanıyorum. Fırınım kirlenmeden ve daha lezzetli pişiriyorum. Yemeklerimin ve  gıdaların tat, koku ve vitaminlerini koruyarak pişiriyor. Hayatımı kolaylaştıran Koroplast'a sonsuz teşekkürler.

Yemeklerin üzerine alüminyum folyo koymak istemeyen, fakat onsuz da pişiremeyenler; yemeğin üzerine önce Koroplast Pişirme Kağıdı, sonra Koroplast Alüminyum Folyo ile kapatın. Hem pişme süresi azalacak hem de içiniz rahat edecek.

Fırında pişen yemeklerin üstünün yanmaması için, bir miktar Koroplast Pişirme Kağıdı'nı suda ıslatıp tepsideki yemeğin üstüne kapatın. Yemeğin pişmesine 10 dakika kala Koroplast Pişirme Kağıdı'nı alırsanız yemeğinizin üstü  yanmaz.

Kağıtta pişirmek çok kolay bir yöntemdir ve aynı zamanda hazırladığımız yemeğin lezzetini korur. Yalnızca Koroplast Alüminyum Folyo ve Pişirme Kağıdı'yla malzemeleri iyice sarmak yeterlidir, ardından fırında 20 dakika pişirilmelidir. Herkesin kullanabileceği bir tekniktir, ancak büyük şefleri tatmin etmek gerekir. Özellikle konuklarınız kağıdı açtığında yayılan yemeğin iştah açıcı kokusuyla tatmin olacaklardır.

Fırında tavuk ızgara veya et ızgara yaptığım zaman hem alt tepsime hem de tel ızgarama Koroplast Pişirme Kağıdı seriyorum. Tabii ızgaradaki pişirme kağıdını deliyorum. Bu sayede ne fırınım kirleniyor ne de kalıcı yağ oluşuyor.

Fırın yemeklerini, fırın torbasında pişirseniz daha hızlı ve lezzetli piştiğini göreceksiniz.

Fırın yemeklerini, fırın torbasına pişirseniz, yemeklerin daha hızlı ve lezzetli piştiğini göreceksiniz.