Galeta unu nasıl yapılır?

Cevaplar


Galeta ununu çok rahatlıkla evde de yapabilirsiniz. Ekmeği ince dilimlere kestikten sonra birkaç gün kurutun, sonra da her iki tarafını nar gibi kızarıncaya kadar fırınlayın. Fırınlanan dilimleri ince irmik haline gelinceye dek mutfak robotundan geçirir, robotunuz yoksa havanda döver ve elerseniz. Galeta ununu hazırlamış olursunuz.

Galeta ununu çok rahatlıkla evde de yapabilirsiniz. Ekmeği ince dilimlere kestikten sonra birkaç gün kurutun, sonra da her iki tarafını nar gibi kızarıncaya kadar fırınlayın. Fırınlanan dilimleri ince irmik haline gelinceye dek mutfak robotundan geçirir, robotunuz yoksa havanda döğer ve elerseniz, galeta ununu hazırlamış olursunuz.

Marketlerden aldığınız galete ununa güvenmiyorsanız, evde kalmış ekmek parçalarını ufak ufak bölün. Koroplast Pişirme Kağıdı serdiğimiz tepsiye güzelce yayın. Fırından çıkarıp mutfak robotuyla ince olana kadar çekin. Tekrar fırına verin ve işlemi tekrarlayın. Soğuduktan sonra sıkı kapaklı cam kavanozda saklayın. Mis gibi ev yapımı galete unumuz hazır.

Mikser ya da blender'dan geçireceginiz kuru ekmekler aynı işlevi görecektir.