Hamur işleri nasıl saklanır?

Cevaplar


Eğer yaptığınız poğaça ve kekler bayatlamasın istiyorsanız, mutlaka alüminyum folyoya sarın. Bakın ne kadar taze kalacaklar.

Ben öğrenci olduğum için, çoğu zaman evimden kek benzeri şeyler getiriyorum. Koroplast Kilitli Poşet kullanıyorum. Hem taze kalıyor hem açıp yemesi kolay oluyor.

Eğer yaptığınız poğaça ve kekler bayatlamasın istiyorsanız, mutlaka Koroplast Alüminyum Folyo'ya sarın. 2 gün sonra bile aynı yumuşaklıkta olduğuna inanamayacaksınız.

1-2 gün öncesinden kalan ekmek, börek ve benzeri hamur işlerini atmayın. Koroplast Alüminyum Folyo'ya sararak ısıtın. Yeni pişmiş gibi taptaze olacaktır. (Eğer ısıtmak için fırın kullanacaksanız, folyo yerine, fırın torbasına da koyabilirsiniz.) Fakat üzerine az miktarda su serpin.

Yaptığınız kurabiyeleri, kekleri, aklınıza gelen tüm hamur işlerini pratiklik ve tazelik için buzdolabı poşetlerine koyun.

Eğer evde ekmek yapıyorsanız, içine koyacağınız bir miktar haşlanmış ve ezilmiş patates ekmeğinizin daha geç bayatlamasını sağlayacaktır. Kekinizin kabarmasını istiyorsanız margarin ve şekerini iyi çırpın. Güzel kek yapmanın bir koşulu da margarin ve yumurtanın oda sıcaklığında olmasıdır.

Kurabiye ve poğaça pişirdiğim zaman, yarısını Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup dondurucuya atıyorum. Ani misafir geldiğinde çözdürüp ilk günkü tazeliğinde ikram ediyorum, çok pratik oluyor.