Hamur nasıl açılır?

Cevaplar


Açtığınız hamurun daha hafif olması için, hamura maden suyu katabilirsiniz

İki pişirme kağıdını üst üste koyunuz. Kare olarak açmak istediğiniz boyutta kenarlardan katlayınız. Hamuru iki kağıt arasına yerleştiriniz. Kenarlardan katlayıp hamuru kare olarak açabilirsiniz.

Pizza hamurunuz mayalandıktan sonra Koroplast Pişirme Kağıdı'nı tepsiye yerleştirin. Ellerinize sıvı yağ sürdükten sonra hamurunuza yağlı kağıdın üzerinde kolayca şekil verebilirsiniz. Tezgah kirlenmeden, oklava kullanmadan, çok basit bir şekilde pizza tabanınızı hazırlayabilirsiniz.

Hamurdan aldığım bezelerin altına Koroplast Pişirme Kağıdı serip öyle açıyorum, daha kolay açılıyor. Tezgaha yapışmıyor ve işimi kolaylaştırıyor.

Özellikle kurabiye yaparken ya da seker hamuruyla çalışırken tezgaha veya masanın üzerine Koroplast Pişirme Kağıdı'nı serip, köşelerinden bant ile sabitleyin. Hem hamuru açabilir hem de kalıbını çıkardığınız hamuru kolaylıkla zemine yapışmadan alabilirsiniz. Üstelik zemine un serpip ortalığın kirlenme derdinden de kurtulacaksınız.

Tart hamuru açtığım zamanlarda tezgahımın üzerine Koloroplast Streç Film yayıyorum ve onun üzerinde hamurumu açıyorum. Böylece işim bittiğinde streci kaldırıp atıyorum ve tezgahımın üzeride tertemiz kalmış oluyor.

İki Koroplast Streç Film arasında açınca hamuru muntazam açmak ve onu tezgahtan parçalamadan, zedelemeden kaldırıp tepsiye yerleştirmek daha kolay oluyor.

Hamur açarken, merdane yerine içi buz gibi su dolu bir şişeyi deneyin. Hamurunuzun daha kolay açıldığını göreceksiniz.

Hamur açarken merdane yerine içi buz gibi su dolu bir şişeyi deneyin. Hamurunuzun daha kolay açıldığını göreceksiniz