Kalan yemekler nasıl saklanır?

Cevaplar


Kalan yemeklerin havayla temas edip bozulmasını engellemek için Koroplast Streç Film ile kaplanmalıdır.

Tencerede kalan yemekleri Koroplast Streç Film'le sararak rahatça buzdolabında saklıyorum. Böylelikle hem israf etmemiş oluyorum hem de yemek kokularının buzdolabında birbirine karışmasını önlüyorum. Kavun, peynir, köfte gibi yemekler streç film sayesinde hem buzdolabında yer kaplamamış oluyor hem de dolaptan çıktığında bile tazeliğini koruyor.

Kalan yemeklerimi tabağa boşaltıp üzerine alüminyum folyo kapatıyorum yemeklerim kokmuyor.

Dolaba bıraktığınız yemeklerinize, pastalarınıza dolabın kokusunun bulaşmasını istemiyorsanız; Koroplast Streç Film kullanarak yemeklerinizin ve pastalarınızın üzerini kolayca kapatıp muhafaza edebilirsiniz.

Artan yemeklerimi ağzı kilitli poşetlere koyuyorum, buzluğa atıyorum. Daha sonra yemek yosa, çıkartıp ısıtıyorum, günümü kurtarıyorum.

Artan yemek veya yiyeceklerinizi dondurucuda az yer kaplayacak şekilde saklamak için, Koroplast Kilitli Poşetler'i kullanın.

Kapaklı kabınızın kalmadığı zamanlarda, en iyi yöntem; tabağı Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup ağzını bağlamaktır.

Kalan yemekleri, küçük kaplara koymadan önce, altına pişirme kağıdı koyun. Özellikle pilav ısıtırken kabınız seramik değilse hep yapışır. Koroplast Pişirme Kağıdı kullanırsanız, hem kurumuyor hem de hiç yapışmadan ısınıyor. Müthiş bir kolaylık…