Kavanoz kapağı nasıl açılır?

Cevaplar


Kaynayan suyun içine kavanozu ters çevirerek koyun, birkaç dakika kapağı bekletin, kolayca açıldığını göreceksiniz.

Kavanozun altına sert bir biçimde vurursanız açılır.

Bunun için  kaynayan suyun içine kavanozu ters çevirerek koyun, bırkaç dakika metal kısmı kapağı bekletin. Kolayca açıldığını göreceksiniz.

Ne kadar zordur sıkışmış kapakları açmak. Oysa, kapağı biraz ocak ateşine veya sıcak suya tutarsanız kolayca açılır. Veya kaynar su dolu bir kaba, kavanozu ters çevirip, kapağını sokarak da aynı sonucu alırız. Bir de kavanozun altından kuvvetlice elimizle vurarak da sıkışan kapaktan kurtulabiliriz.

Vakumlanmış cam kavanozların kapağının kenarından bıçak ucuyla havasını almak, hemen açılmasını sağlayacaktır.

Ne kadar zordur sıkışmış kapakları açmak. Oysa kapağı biraz ocak ateşine veya sıcak suya tutarsanız, kolayca açılır. Veya kaynar su dolu bir kaba, kavanozu ters çevirip, kapağını sokarak da aynı sonucu alırız. Bir de kavanozun altından elimizle kuvvetlice vurarak da sıkışan kapaktan kurtulabiliriz.

Kaynayan suyun içine kavanozu ters çevirerek koyun birkaç dakika bekletin. Kapağın kolayca açıldığını göreceksiniz.

Ne kadar zordur sıkışmış kapakları açmak. Oysa kapağı biraz ocak ateşine veya sıcak suya tutarsanız, kolayca açılır. Veya kaynar su dolu bir kaba, kavanozu ters çevirip sokarsanız da aynı sonucu alırız. Bir de kavanozun altından kuvvetlice elimizle vurarak da sıkışan kapaktan kurtulabiliriz.

Kavanozun kapağının kenarını hafifçe tezgahın kenarına vurun ve sıkışan kapakların hemen açıldığını görün.

Elinize bulaşık eldivenlerini geçirin ve kavanozu açmayı deneyin. Kaymayı tamamen önlediği için işiniz kolaylaşır.