Kireç nasıl temizlenir?

Cevaplar


Kireçlenen duş başlıklarınızın etrafına başlık içinde kalacak şekilde sirke dolu bir poşet geçirin, lastik ile boyun kısmından sabitleyin. Bir gece sirkenin içinde bekletip ertesi gün sıcak su ile durulayın. Kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kireçlenen duş başlıklarınızın etrafına, başlık içinde kalacak şekilde sirke dolu bir poşet geçirin, lastik ile boyun kısmından sabitleyin. Bir gece sirkenin içinde bekletip ertesi gün sıcak su ile durulayın. Kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Aracınızın camını yıkarken kovanın içine az miktarda sirke koyarsanız kireç lekesi kalmaz.

Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne elma sirkesi koyun, musluğun başına geçirin ve 2 saat bekleyin.

Yoğurdun üzerinde biriken suyu, kireçli bölgeye döküp bir müddet beklerseniz, kirecin kendiliğinden yok olduğunu göreceksiniz.

Çaydanlığınıza limon tuzu atıp, biraz da su ekleyip kaynatın. Limon tuzunun kireçleri söktüğünü göreceksiniz. Kireçler tamamen sökülene kadar kaynatabilirsiniz.

İç kısmı kireç bağlayan çaydanlığa, soyduğunuz patates kabuklarını koyup uzun süre kaynatın. Kirecin kolayca çıktığını göreceksiniz.

Su ısıtıcısı ve çaydanlıktaki lekelerin geçmesi için, içerisinde limon tuzu kaynatabiliriz.

Kireçlenen duş başlığını sirke dolu bir poşete geçirin, lastik ile boyun kısmından sabitleyin. Bir gece sirkenin içinde bekletin, ertesi gün sıcak su ile durulayın. Kireçlerin yok olduğunu göreceksiniz.

Duş başlığınızdaki kireç lekelerini çıkarmak için küçük bir poşetin içini elma sirkesi ile doldurun ve duş başlığını poşetin içine koyup poşetin ağzını bağlayın. Bu şekilde 1 saat kadar bekletin.