Krep hamuru nasıl hazırlanır?

Cevaplar


Hazırlayacağınız kreplerin daha yumuşak olmasını istiyorsanız; krep hamurunu hazırlarken yumurtanın akı ile beyazını birbirinden ayırın. Yumurta sarısı ile diğer malzemeleri karıştırırken, yumurta akını çırparak kar haline getirin ve azar azar diğer karışım ile karıştırın. Kreplerinizin artık daha yumuşak ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Krep yaparken, yapışmasın diye her seferinde tavayı yağlamak yerine, sıvı yağı krep hamurunun içine koyarsanız; hem daha yumuşal ve lezzetli olur hem de daha az yağ tüketmiş olursunuz.

Hazırlayacağınız kreplerin daha yumuşak olmasını istiyorsanız; krep hamurunu hazırlarken, yumurtanın akı ile sarısını birbirinden ayırın. Yumurta sarısı ile diğer malzemeleri karıştırırken yumurta akını çırparak kar haline getirin. Azar azar diğer krep hamuru ile karıştırın. Kreplerinizin artık daha yumuşak ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Hazırlayacağınız kreplerin daha yumuşak olmasını istiyorsanız; krep hamurunu hazırlarken yumurtanın akı ile beyazını birbirinden ayırın. Yumurta sarısı ile diğer malzemeleri karıştırırken; yumurta akını çırparak kar haline getirin ve azar azar diğer krep hamuru ile karıştırın. Kreplerinizin artık daha yumuşak ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.