Kuru fasulye nasıl pişirilir?

Cevaplar


Kuru fasulyeleri dağılmadan pişirmek istiyorsanız tuzu ve salçayı ya da domatesleri fasulyeler yarı pişmiş haldeyken koyun.

Yumuşamayan fasulyenin içine, 1/2 tatlı kaşığı karbonat koyarsanız, hem daha çabuk pişer hem daha yumuşak olur.

Uzun süre pişirildiği halde yumuşamayan fasulyenin içine, 1/2 tatlı kaşığı karbonat koyarsanız, hem daha çabuk pişer hem daha yumuşak olur.

Lezzetle yiyeceğiniz kuru fasulyelerin tanelerinin dağılmadan ve ezilmeden pişmesini istiyorsanız; tuzu, salçayı ya da domatesleri, fasulyeler yarı piştikten sonra ekleyin.

Uzun süre pişirildiği halde yumuşamayan fasulyenin içine, yarım kahve kaşığı karbonat koyarsanız, hem daha çabuk pişer hem daha yumuşak olur.

Kuru fasulyelerin tanelerinin dağılmadan ve ezilmeden pişmesini istiyorsanız; tuzu, salçayı ya da domatesleri fasulyeler yarı pişmiş haldeyken ekleyin.

Öncelikle akşamdan ıslatın ve kısık ateşte düdüklü tencerede haşlayın, içine 2 damla sirke koyun.

Kuru fasulyeyi 2 defa tencerede haşlayıp suyunu dökün. Üçüncü kez düdüklü tencerede pişirin. Asla gaz yapmayacak ve midenizi rahatsız etmeyecektir.

Kuru fasulyenin kısa sürede pişmesini istiyorsanız; 45 dakika kapalı bir alanda beklettikten sonra, derin dondurucuda saklayın. Yemek yapmaya sıra gelince 10 dakikada pişirin.

Lezzetle yiyeceğiniz kuru fasulyelerin, tanelerinin dağılmadan ve ezilmeden pişmesini istiyorsanız; tuzu, salçayı ya da domatesleri, fasulyeler yarı piştikten sonra ekleyin.