Lezzetli mantar yemeği için ne yapmalı?

Cevaplar


Mantarların daha lezzetli olması için, pişirmeden önce üzerlerine biraz tuz ve limon suyu koyun, 5 dakika bekletip daha sonra pişirin.

Mantar yemeği yaparken tencerenin kapağını aralık bırakırsanız kararmadıklarını göreceksiniz.

Mantarların daha lezzetli olması için, pişirmeden önce üzerlerine biraz tuz ve limon suyu koyun, 5 dakika bekletin. Daha sonra pişirin.

Pişirmeden önce üzerlerine biraz tuz ve limon suyu koyun, 5 dakika bekletin, daha sonra pişirin.

Mantarın kokusunu kaybetmemesi için çok az suda ve çabuk pişirmelisiniz. Yani, harlı ateşte ve kısa sürede pişirilmeli. Bol suda uzun süre kaynayan mantar sert ve lezzetsiz olur.

Mantar sote pişirirken, tencerenin kapağını açık bırakırsanız, hem mantarların su salmasını hem de kararmasını önlersiniz.

Mantar yemeği yaparken, tencerenin kapağını aralık bırakırsanız mantarların kararmadığını göreceksiniz. Ayrıca  limonla da avcarlamak gerekir ki daha beyaz görünsünler.

Mantar sote pişirirken, tencerenin kapağını açık bırakırsanız, hem mantarların su koyuvermesini hem de kararmasını önlersiniz.

Mantarların daha lezzetli olmasi için, pişirmeden önce üzerlerine biraz tuz ve limon suyu koyun, 5 dakika bekletin. Daha sonra pişirin.

Mantarların pişerken kararmaması ve lezzetli olması için temizledikten sonra Koroplast Buzdolabı Poşeti içine alın. Sonra mantarların üzerine biraz tuz ve limon suyu serpin ve poşeti kapatın. 5 dakika bekletip pişirin.