Limon nasıl saklanır?

Cevaplar


Limonları daha uzun süre ve taze saklamak istiyorsanız, Koroplast Buzdolabı Poşetlerine koyup düğümleyin. Uzun bir süre taze ve sulu kaldıklarını göreceksiniz.

Limonun kalanını kullanmayacaksanız; kesik kısmı alta gelecek şekilde bir tabağa koyun ve üstüne bir bardak kapatın. Böylece, limonun kararmasını önlemiş olursunuz, limonun  kalanı her zaman işe yarayacaktır.

Küçük bir tabağa toz şeker serpin, limonun kesik tarafı şekerin üzerine gelecek şekilde koyun. Limon kurumadan 2 hafta saklanır.

Limonları daha uzun süre ve taze saklamak istiyorsanız, Koroplast Buzdolabı Poşetlerinize koyup düğümleyin. Uzun bir süre taze ve sulu kaldıklarını göreceksiniz.

Limonun yarısını kullanmayacaksanız, kesik kısmı alta gelecek şekilde bir tabağa koyun ve üstüne bir bardak kapatın. Böylece, limonun kararmasını önlemiş olursunuz.

Pazardan aldığınız yeşil limonları Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyun, ağzını sıkıca bağlayın ve buzdolabının çekmecesine koyun. 3 ay sonra bile sulu ve güzel kokulu limonlarınız olacaktır.

Yaptığınız leziz salatalarınıza sıkmak üzere limonları kestikten sonra dolaba koyarken önce küçük bir tabağa toz şeker serpin. Daha sonra limonu, kesik tarafı şekerin üzerine denk gelecek şekilde tabağa yerleştirin. Bu şekilde limonunuzu 2 haftaya kadar kurumadan saklamanız mümkün olacaktır.

Yaptığınız leziz salatalarınıza sıkmak üzere limonları kestikten sonra, dolaba koyarken önce küçük bir tabağa toz şeker serpin. Daha sonra limonu, kesik tarafı şekerin üzerine denk gelecek şekilde tabağa yerleştirin. Bu şekilde limonunuzu 2 haftaya kadar kurumadan saklamanız mümkün olacaktır.

Limonun yarısını kullanmayacaksanız; kesik kısmı alta gelecek şekilde bir tabağa koyun ve üstüne bir bardak kapatın. Böylece, limonun kararmasını önlemiş olursunuz.

Limonun kurumasını önlemek için; küçük bir tabağa sirke koyun ve limonun kesik tarafını sikenin üstüne koyun.