Limon suyu nasıl saklanır?

Cevaplar


Aldığın limonların suyunu nasıl uzun süre, sağlıklı saklayacağını bilmiyor musun? Çözümü çok basit: Koroplast Buz Torbası'na limon suyunu koyun, buzlukta dondurun. Lazım oldukça, ihtiyacın kadarını alın, gerisi yine çözülmeden uzun süre dayanır.

Yarım limonunuzu atmayın sıkıp buzluğa koyun, daha sonra çorbalarınızda kullanırsınız.

Yazın limonlar hem pahalı hem de daha az sulu oldukları için; yazın kullanacağım limonları kıştan hazırlıyorum. Bunun için limonu sıkıyorum ve Koroplast Buz Torba'larında donduruyorum. Yazın salatalarda ve limon gereken yemeklerde kullanıyorum.

Hazır limon suyunu tercih etmiyorsanız ve aldığınız limonları tüketemediyseniz, bundan dolayı küflenecekse; limonları buz kalıplarına sıkıyoruz ve donduruyoruz. Donma işlemi gerçekleştikten sonra, Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne alıyoruz ve aynı işlemi limonlar bitene kadar tekrarlıyoruz. Buzlukta muhafaza ettiğimiz limon buzlarını, ihtiyacımız olduğunda yemeklere veya salataya kullanabilirsiniz. Afiyet olsun...

Limonu sıkıp, suyunu buz torbasına koyuyurum. Buzluktan çıkarıp salatlara, yemeklere kullanıyorum. Limonlu soda hazırlayacağım zaman hemen çıkarıp kullanıyorum.

Buz poşetlerine önceden sıktığınız limon suyunu boşaltınız. Buzlukta saklayınız. Evde limon kalmamış derdine son... Satalatınızı hazırlarken içine bir tane ilave ediniz.