Mangalda et nasıl pişirilir?

Cevaplar


Mangalda pişirdiğiniz ete duman kokusunun ve tadının sinmemesi için, iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için biberiyenin etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atılması gerekir.

Mangalda pişirdiğiniz ete, duman kokusunun ve tadının sinmemesi için; iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için, biberiyenin etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atılması gerekir.

Duman kokusunun ve tadının sinmemesi için; iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için, biberiyenin etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atılması gerekir.

Dana etini mangal için hazırlarken soda eklerseniz, etinizin yumuşak ve lezzetli olduğunu göreceksiniz.

Izgara ya da mangalda pişireceğimiz etleri, önceden soslayıp marine edersek; kullandığınız malzemeye göre, etin hem ömrünü uzatırsınız hem de lezzetini artırırsınız.

Mangalda pişirdiğiniz ete duman kokusunun ve tadının sinmemesi için, iyice yıkadığınız bir elma ya da bir parça limonun kabuğunu ateşe atın. Ateşe atacağınız birkaç sap biberiye de ete farklı tat katabilir. Ama bu tadın ve kokunun çok baskın olmaması için, biberiyenin etin pişirme süresinin sonuna doğru ateşe atılması gerekir.