Maydanoz nasıl saklanır?

Cevaplar


Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyarak dondurunuz, yemek yaparken zamandan kazanırsınız.

Maydanoz ve dereotunu baş aşağı gelecek şekilde su dolu kavanozda bozulmadan saklayabilirsiniz.

Taze maydanozları yıkayıp doğrayın, Koroplast Kilitli Poşete koyuyorum. İstediğim zaman biraz alıp tekrar kapatıyorum, tekrar tekrar kullanabiliyorum

Bir şişe içerisine su doldurun, içine maydanozları koyun. Daha uzun süre tazeliğini koruduğunu ve sararmadığını göreceksiniz.

Maydanozları Koroplast Buzdolabı Poşetinin içine kağıt havluya sararak koyuyorum, uzun süre saklıyorum.

Maydanozları ayıklayıp saplarını kesin, bir saklama kabının içerisine kağıt havluya koyun ve kapağını kapatıp dolapla saklayın.

Maydanozlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra, ince kıyın. Kavanozlara doldurup kapaklarını sıkıca kapatın, buzdolabında mahafaza edin. Böylece her zaman kullanıma hazır olur hem de uzun süre yeşilliğini korur.

Maydanozların yapraklarını yıkayıp kurulayın, daha sonra bir kavanoza doldurarak ağzını sıkıca kapatın.

Maydanozların daha uzun süre dayanabilmesi için; maydanozları temizleyip kağıt havluya sarın ve sonra Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyun.

Maydanozlarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra ince kıyın. Kavanozlara doldurup Koroplast Alüminyum Folyo ile ağzını sarıp kapaklarını sıkıca kapatın ve buzdolabında muhafaza edin. Böylece hem her zaman kullanıma hazır olur, hem de uzun süre yeşilliğini korur. Kıyılmış maydanozu yemeklerin içinde kullanabileceğiniz gibi yemeklerin üzerinde süsleme amaçlı da kullanabilirsiniz.