Meyvelerin kararmaması için ne yapmalı?

Cevaplar


Pastaya koyacağınız meyvelerin, uzun süre dayanmaları için toz şekere bulamayı unutmayın.

Pastaya konulan meyvelerinizi dilimledikten sonra, limona batırıp koyarsanız pastanız hem kararmayacak hem de daha lezzetli bir tadı olacaktır. Ekşi olmayacak, aksine güzel bir tat bırakacaktır.

Pastaların üstüne koyduğunuz muz, elma, armut gibi meyvelerin kararmaması için; meyveleri limonlu suya batırıp kullanın.

Oğluma elma yedireceğimde elmanın yarısını kullanıyorum. Diğer yarısını da kararmaması için, açık kalan iç kısmına limon sürüp, Koroplast Streç Film sarıp buzdolabina kaldırıyorum. Daha sonra ne zaman istersen al ye, hiçbir şey olmuyor.

Elmaların renk değiştirmesini 2 ölçek su ve 1 ölçek bal ile önleyebilirsiniz.

Soyduktan sonra elmaların renk değiştirmesini,  2 ölçek su ve 1 ölçek bal ile önleyebilirsiniz.

Pasta yaparken kullanacağınız meyveleri, uzun süre dayanmaları için toz şekere bulamayı unutmayın.

Jölesiz pastaların üzerinde kullanılan özellikle muz, elma, armut gibi meyveler çok kısa sürede kararmaya başlarlar. Doğradığınız meyveleri, pastanın üzerine dizmeden önce limonlu suya batırırsanız, kararmalarını önlemiş olursunuz.

Okula giderken kızımın beslenme çantasına elma koymak sorun oluyordu. Bütün olarak elmayı yiyemiyor, dilimlediğim zaman da kararıyordu. Koroplast Buzdolabı Poşeti'nin küçük boyunda aldım. Elmayı dilimleyip poşetin içine yerleştiriyorum, poşetin ağzını balon ağzı gibi büzerek ve poşetin içindeki havayı kuvvetle çekerek bir nevi vakumluyorum. Hemen ağzına sıkı bir düğüm atıyorum. Hem çantasında yerden tasarruf ettidiyoruz hem de gün boyu kararmıyorlar. Nereden mi biliyorum, çünkü bazen meyvelerini yemiyor, poşeti açmıyordu bile. Akşam eve geldiğinde hâlâ kararmadıkları için ben yiyordum.

Meyvelerin kararmasını önlemek için; meyveleri toz şekere bulayın, kararmadıklarını göreceksiniz.