Patates püresi nasıl yapılır?

Cevaplar


Patates püresi yaparken içine şeker katmayı denediniz mi? Pürenize, kullandığınız tuz miktarınca yapacağınız şeker ilavesi, pürenizi daha iyi koyulaştırır ve daha lezzetli kılar.

Patates pürenize değişik bir koku vermek istiyorsanız, içine bir miktar küçük hindistancevizi atın. Tadının çok değiştiğini göreceksiniz.

Patates pürenize değişik bir koku vermek istiyorsanız içine bir miktar küçük hindistan cevizi atın. Tadının çok değiştiğini göreceksiniz.

Patates püresinin daha lezzetli olması için; mutlaka sıcak sütle hazırlayın. Püre piştikten sonra kıyılmış nane, dereotu ve maydanoz ekleyerek koku ve lezzetini artırabilirsiniz. Küçük hindistan cevizi de patates püresine ayrı bir lezzet katacaktır.

Patates püresini yaparken daha lezzetli olmasını istiyorsanız, içine süt de katabilirsiniz. Ama ne kadar süt katacağınızı kestiremiyorsanız, süt yerine süt tozunu tercih edebilirsiniz. Böylece hem patates püresinin kıvamını daha rahat tutturabilirsiniz hem de lezzetine lezzet katmış olursunuz.

Patates püresi yaparken kullandığınız tuz kadar şeker de katarsanız, daha iyi koyulaşır ve daha lezzetli olur.

Püre için patatesleri ezerken içine karıştıracağınız süt, pürenin sulu olmasına yol açar. Süt tozu kullanarak püreyi hazırlarsanız, daha iyi sonuç alırsınız. Pürenin görünümünü ve lezzetini güzelleştirmek için içine iyice çırpılmış bir yumurta akı ve bir çay kaşığı kabartma tozu karıştırın. Böylece kabarık ve yumuşak bir püre elde edersiniz.

Patates pürenizin daha lezzetli olmasını istiyorsanız, haşlanmış patateslerinizi süt ve tereyağıyla ezin.

Patates püresini yaparken daha bir lezzetli olmasını istiyorsanız; içine süt de katabilirsiniz. Ama ne kadar süt katacağınızı kestiremiyorsanız, süt yerine süt tozunu tercih edebilirsiniz. Böylece hem patates püresinin kıvamını daha rahat tutturabilirsiniz hem de lezzetine lezzet katmış olursunuz.

Patates püresini hazırlarken, içerisine katacağımız tuz miktarı kadar toz şeker ekleyebilirsiniz. Bu sayede, püre daha katı ve sarı olacaktır.