Patlamış mısır nasıl yapılır?

Cevaplar


Koroplast Mikrodalga Pişirme Torbası'na mısırları koyun, ağzını kapatın ve mikrodalga fırına koyup 6 dakika çevirin. Afiyet olsun, mısır patlatma makinesine gerek yok.

Koroplast Mikrodalga Torbası'na mısırları koyun, ağzını kapatın ve  mikrodalga fırına koyun. 6 dakika çalıştırın ve afiyet olsun. Mısır patlatma makinesine gerek yok.

Koroplast Mikrodalga Pişirme Torbası'na mısırları koyun, ağzını kapatın ve mikrodalga fırına koyun. 6 dakika çevirin, afiyet olsun.

Teneke bir kutunun içine yağ ve mısırları koyun. Ocak üstüne koyduktandan sonra mısırların nasıl patladığını göreceksiniz.

Patlamış mısır yaparken biraz fazla tutarsanız, tencereyi temizlemek zaman olabilir. Koroplast Mikrodalga Pişirme Torbası işimizi kolaylaştırabilir. Tencere yerine pişirme torbasının içine mısır, yağ ve tuzu koyup ağzını iyice kapatın. Mikrodalga fırında 5 dakikada hazır oluyor.

Canım patlamış mısır çektiğinde, Koroplast Mikrodalga Pişirme Torbası'na mısır, yağ ve  tuzu atıyorum. Patlamış mısır 2 dakikada hazırlanıyor.

Mısır patlatırken yağı ve mısırları koyduktan sonra, kapağı hemen kapatmayın. Bir mısır patlayıncaya kadar ara ara karıştırın. Bir mısır patlayınca kapağı kapatın. Patlamayan mısır oranınız %99 azalacaktır.

Borcama koyduğunuz mısır üzerine bir yemek kaşığı su ve bir tatlı kaşığı tuz ya da şeker ekleyin. Daha sonra üzerini Koroplast Streç Film ile kapatıp üzerinden 2-3 tane delik açın. Mikrodalga 3-4 dakika pişirin. Hem yağsız hem zahmetsiz, muhteşem lezzete çabucak ulaşın.