Patlıcan kabuğu nasıl soyulur?

Cevaplar


Közlediğiniz patlıcanları Koroplast Buzdolabı Poşeti içinde ağzı kapalı bir şekilde bekletin. 10 dakika bile geçmeden, patlıcanların kabuklarının kendiliğinden soyulduğunu göreceksiniz.

Közlediğiniz patlıcanları Koroplast Buzdolabı Poşeti içinde ağzı kapalı bir şekilde bekletin. 10 dakika bile geçmeden patlıcanların kabuklarının kendiliğinden soyulduğunu göreceksiniz.

Közlediğiniz patlıcanları buzdolabı poşeti içinde ağzı kapalı bir şekilde bekletin. 10 dakika bile geçmeden patlıcanların kabuklarının kendiliğinden soyulduğunu göreceksiniz.

Közlediğiniz patlıcanları kolay soyabilmek için, sıcakken bir kaseye alın, üstünü Koroplast Streç Film ile sarın ve soğuyunca kolayca soyun.

Közlenmiş patlıcanları daha kolay soymak istiyorsanız; közlenen patlıcanları Koroplast Streç Film'le sarın, biraz bekleyin ve daha sonra patlıcanların sapından tutup streçle beraber çekin. Kabukların da rahatlıkla çıktığını göreceksiniz.

Közlediğim patlıcan ve biberleri Koroplast Alüminyum Folyo'ya sarıyorum, 15 dakika bekletiyorum. Göreceksiniz ki kabuklar anında soyulacaktır.

Patlıcanların kabukları közlenirken çok zor soyuluyor, hepimiz biliriz. Eğer patlıcanları közlemeden önce soyup, sonra her birini Koroplast Pişirme Kağıdı'na sararsanız, fırında kolayca pişecektir.