Reçelin şekerlenmesi nasıl önlenir?

Cevaplar


Yaptığınız reçelin çabuk şekerlenmesini istemiyorsanız; limon suyunu, reçeli ateşten almanıza yakın ilave edin. Aksi takdirde önceden ilave edilen limon suyu, reçelin rengini ve kıvamını koyulaştırır.

Yaptığınız reçelin çabuk şekerlenmesini istemiyorsanız; kullandığınız limon suyunu ateşten almanıza yakın koyun. Aksi takdirde önceden ilave edilen limon suyu, reçelin rengini ve kıvamını koyulaştırır.

Reçelleri kesinlikle buzdolabında saklamayın. Serin ve karanlık bir yer reçel için çok uygundur. Şekerlenmiş reçelleri, oda sıcaklığında 1 gün bekletilerek tekrar eski halini almasını sağlayabilirsiniz.

Yaptığınız reçelin çabuk şekerlenmesini istemiyorsanız; kullandığınız limon suyunu, ateşten almanıza yakın koyun. Aksi takdirde önceden ilave edilen limon suyu, reçelin rengini ve kıvamını koyulaştırır.

Yaptığınız reçelin çabuk şekerlenmesini istemiyorsanız; limon suyunu, reçeli ateşten almanıza yakın ilave edin. Aksi halde önceden ilave edilen limon suyu, reçelin rengini ve kıvamını koyulaştırır.

Sizin evinizde yaptığınız reçel, yemeden şekerleniyorsa üzülmeyin. Reçeli tencereye doldurun, her kilosu için 2 limondan elde ettiğiniz limon suyunu ilave edin ve bir taşım kaynatın, reçeliniz normale dönecektir:)