Sağlıklı patates kızartması nasıl hazırlanır?

Cevaplar


Patates kızartırken çok yağlı olmasını istemiyorsanız; doğradınız patatesleri süt dolu bir kapta bekletin ve kurulayarak kızartın. Böylelikle fazla yağ çekmeyeceklerdir.

Patatesi tavada kızartmak yerine Koroplast Fırın Torbasına koyup fırına veriyorum. Hem yumuşacık oluyor hem de yağsız…

Çabuk ve yağsız kızartma yapmak isterseniz; Koroplast Pişirme Kağıdı üzerine patatesleri yerleştirin. Biraz tuz ve 1 kaşık yağ gezdirip karıştırın. 200 derece ısınmış fırında 20 dakika kızartın, hem leziz hem de hafif patates kızartmanız hazır.

Patates kızartırken çok yağlı olmasını istemiyorsanız, doğradınız patatesleri süt dolu bir kapta bekletin ve kurulayarak kızartın. Böylelikle fazla yağ çekmeyeceklerdir.

Fritözde patates kızartması yerine,  pişirme kağıdında cips yapıyorum. Hem daha sağlıklı hem daha pratik ve lezzetli. Koroplast Pişirme Kağıdı'nın üstüne ince cips şeklinde kestiğim patatesleri yerleştiriyorum. Üzerine kekik ve azıcık pulbiber serpip az miktarda da sıvıyağ ekliyorum. Tepsim kirlenmeden istediğim kıvamda cip hazırlıyorum.

Çabuk ve yağsız kızartma yapmak isterseniz, Koroplast Pişirme Kağıdı üzerine patatesleri yerleştirin. Biraz tuz ve 1 kaşık yağ gezdirip karıştırın. 200 derece ısınmış fırında 20 dakika kızartın. Hem leziz hem de hafif patates kızartmanız hazır.