Salça nasıl saklanır?

Cevaplar


Kullandığınız salçaların bozulmamasını için, üzerini düzleyerek biraz zeytinyağı ilave edin.

Salça yaptığımda kavonozlara koymak yerine Koroplast Buzdolabı Poşeti içine koyuyorum ve derin donduruda saklıyorum. Hem az yer kaplıyor hem daha kullanışlı ve küflenme gibi bir sorun olmuyor. Koroplast bir harika!

Çabuk bozulan domates salçalarını Koroplast Kilitli Poşet'lere koyarak düzleyin ve buzluğa atın. Yemekleriniz için üzeri bakteri oluşmamış, asitten bozulmamış taze salçayı kırarak istediğiniz  miktarda kullanabilirsiniz.

Salça kavanozunuzun üstüne Koroplast Pişirme Kağıdı koyarsanız daha uzun süre dayanır.

Salçalarınızı düz bir tepsiye yayın, buzluğa atın biraz donsun. Sonra dilim dilim kesin. Kullanmak istediğiniz kısmını buzdolabı bölümüne, kalanını dondurucuya koyun. Bittikçe buzluktan takviye yapın. Hem dilim dilim olduğu için kullanımı rahat oluyor hem de küflenmemiş oluyor.

Domates veya biber salçasının çabuk bozulup küflenmesini önlemek için; salçayı derin dondurucuda buz kalıplarının içine doldurup saklıyorum. Küp küp donmuş olan salça kalıplarını daha sonra kullanılmak üzere Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne alıyorum, donduğu için birbirine bulaşmıyor ve kullanacağım zaman istediğim kadar küp alıp yemeğime katıyorum.

Salçayı kullandıktan sonra kapak kısmına kapaktan 3'er cm daha büyük Koroplast Pişirme Kağıdı koyup kapatın. Porlanma sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

Konserve salçaları açtıktan sonra, üzerinin küflenmemesi için; 1-2 diş sarımsak atıyoruz. Bozulmadan, taptaze salçalar yemeklerimize lezzet katıyor.

Domates salçasının çabuk bozulmaması için Koloroplast Buz Poşetine doldurup buzlukta saklıyorum. Böylece her yemekte 1 tatlı kaşığı taze domates salçası kullanıyorum.