Sebze kızartması nasıl yapılır?

Cevaplar


Kızartacağınız sebzeleri,  1 saat önceden buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığında bekletin. Yağı iyice kızdırın. Kızartma yağında aynı anda çok fazla malzeme kızartmayın. Fazla malzeme yağın ısısının düşmesine neden olur ve istenilen sonuç alınmaz. Ayrıca kızartılan sebzeleri tavadan alırken büyük ve delikli bir kepçe kullanın.

Her şeyden önce kızartacağınız sebzeleri, buzdolabından 1 saat önceden çıkarıp oda sıcaklığında bekletin. Yağı iyice kızdırın. Kızartma yağına bir seferde çok fazla malzeme atmayın. Fazla malzeme yağın ısısının düşmesine neden olur, o zaman da istenilen sonuç alınamaz. Kızartmaları tavadan alırken büyük delikli bir kepçe kullanın. Fazla yağ tencereye akmış olur.

Kızartacağınız sebzeleri,  1 saat önce buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığında bekletin. Yağı iyice kızdırın. Kızartma yağına bir seferde çok fazla malzeme atmayın. Fazla malzeme yağın ısısının düşmesine neden olur, o zaman da istenilen sonuç alınamaz. Kızartmaları tavadan alırken büyük delikli bir kepçe kullanın, fazla yağı tencereye akmış olur.