Sebzeler nasıl saklanır?

Cevaplar


Dondurduğunuz sebzelerin uzun bir süre tazeliklerini korumalarını istiyorsanız, dondurmadan önce kaynayan su içerisine batırarak 2-3 dakika şok haşlama yapın. Ardından hemen soğuk suya tutun. Suları iyice süzüldükten sonra buzdolabı poşetlerine doldurup havasını alın ve dondurun.

Sebzeleri yıkamadan, ağızı iyice kapatılmış Korplast Kilitli Poşetlerde buzdolabınızda saklayın, kullanacağınız zaman yıkayın.

Aldığınız sebzeleri yıkamadan buzdolabında poşetlerde ve ağzı sıkıca kapatılmış olarak saklayın.

Patates ve soğanları ince çoraplarda saklarsanız, birbirlerine değmeden daha uzun süre korunurlar.

Kışın da yaz tadında patlıcan, kabak, biber gibi sebzeler yiyebilmek için, bu sebzeleri istediğiniz şekilde doğrayın. Az miktarda yağ ve tuz ile karıştırıp Koroplast Pişirme Kağıdı serdiğiniz fırın tepsisinde 200 derecede pişirin. Soğuduktan sonra Koroplast Buzdolabı Poşet'lerinde buzlukta muhafaza edin.

Kışın sebzelerin hormonlu  olduğundan şikayet ederiz; yazın taze sebzelerimizi derin dondurucuda buzdolabı poşetimizde rahatlıkla muhafaza edebiliriz.

Yazdan sebze saklamak için, çoğu insan sebzeleri haşladıktan sonra dolaba kaldırıyor. Ben ise tamamen çiğden koyarak, tüm lezzetini içinde saklıyorum. Denemenizi tavsiye ederim, özellikle bezelye ve fasulye...