Sert et nasıl yumuşar?

Cevaplar


Etin yumuşak olması için pişirmeden önce zeytinyağında bir süre bekletin.

Kebap yapmak için aldığınız etin lezzetli pişmesini istiyorsanız; doğradıktan sonra üzerine pişmiş süt dökün. Bir süre beklettikten sonra da yemeğinizi yapın.

Eti pişirmeden önce mutlaka iki gün buzdolabında dinlendiririm. Eğer marine ederek hazırlayacaksam; o zaman zeytinyağı, biraz şeker, 2-3 diş sarımsak, defne yaprağı, tane karabiber, biraz süt veya yoğurdu çırpıp, bu karışımı etle harmanlarım. Bu şekilde bekletirim. Izgarada etler hem daha kolay pişiyor hem de yumuşak ve leziz oluyor.

Etlerinizi marine ettikten sonra, Koroplast Streç Film'e sararak buzdolabınızda bekletin, yumuşacık olacaktır.

Sert etler, limon suyu ilave edilerek pişirilirse, hem yumuşak ve lezzetli oluyor hem de çabuk pişiyor.

Limon suyu etleri yumuşatır. Sert etler limon suyu ilave edilerek pişirilirse hem yumuşak ve lezzetli olur, hem de çabuk pişer.

Pişirdiğimiz etlerin yumuşak olmayışı hep sorundur. Bunun için önerimiz limon suyu kullanmak. Limon suyu ilave edildiğinde sert etler bile yumuşayarak, kolayca pişer ve daha lezzetli olur.

Limon suyu etleri yumuşatır. Sert etler  limon suyu ilave edilerek pişirilirse, hem yumuşak ve lezzetli olur hem de çabuk pişer.

Pişirdiğimiz etlerin yumuşak olmayışı hep sorundur. Bunun için önerimiz: Limon suyu... Limon suyu ilave edildiğinde sert etler bile yumuşayarak kolayca pişer ve daha lezzetli olur.

Sert etlerinizi eşit miktarda sirke ve sıvı yağ içerisinde bekletin. Yumuşadığını göreceksiniz.