Şişeleri soğutmanın pratik yolu nedir?

Cevaplar


Buzdolabınız bozuldu ya da artık boş yer yok. Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun, içine 1 çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri daldırın, yeterince soğuyacaklardır.

Buzdolabınız bozuldu ya da boş yer yok. Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun, içine 1 çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri daldırın, yeterince soğuyacaklardır.

Temiz bir kovayı musluk suyu ile doldurun, içine 1 çorba kaşığı sofra tuzu atın. Şişeleri daldırın, yeterince soğuyacaklardır.

Şişede bulunan ılık bir içeceğinizi, buzdolabına koyarken ıslak peçete ya da kağıt havlu ile sarın. İçeceğiniz daha çabuk soğuyacaktır.

İçeceklerinizin daha kolay soğumasını istiyorsanız, ıslak peçeteye sarın ve buzdolabına koyun.

Acil soğuk suya ihtiyacınız varsa; bir şişeyi yarısına kadar suyla doldurup buzluğa yan yatmış bir şekilde koyabilirsiniz.

Marketten aldığınız içeceklerin kısa zamanda soğumasını istiyorsanız; ıslak mendile sarıp, buzdolabana koyun ve 10 dakikada soğuduğunu göreceksiniz.

Eğer buzdolabınızda yer kalmadıysa; bir kovayı musluk suyu ile doldurun ve içine 1 kaşık tuz atın. Şişeleri içine koyun, sular yeterince soğuyacaktır.

Eğer bir içeçeğin soğumasını istiyorsanız ve fazla vaktiniz yoksa; şişenin etrafına ıslatılmış kağıt sarın ve buzdolabına koyun. 5 dakikada yeterli soğukluğa ulaşmış olur.

Canınız buz gibi bir kola çekti ama kutu sıcak mı? O zaman bir leğenin içine soğuk su, buz ve tuz ekleyip kola kutusunu içine atın , kola kutusunun hızla soğuduğunu göreceksiniz.