Soğan nasıl saklanır?

Cevaplar


Uzun süre saklanan kuru soğanlar filizlenmeye başlar ve zamanla çürür. Kuru soğanları kese kağıdına sardıktan sonra buzdolabının sebze bölümünde muhafaza ederseniz çürüyüp bozulmasını önlemiş olursunuz.

Bol miktarda soğanı rondoda çekip kullanacağım miktarlarda Koroplast Buzdolabı Poşetlerine koyup donduruyorum. Kullanacağım zaman da önceden çıkarıp çözülmesini beklemeden tencereye koyuyorum, çok kolaylık oluyor.

Soyulmuş ya da yarım olan soğanlarımız dolaplarımızda ağır bir koku bırakır. Fakat Koroplast Streç Film ile sarıp dolapta muhafaza ettiğimizde hem bakterilere karşı korumuş oluruz hem de kokunun yayılmasını önleriz.

Uzun süre saklanan kuru soğanlar filizlenmeye başlar ve tazeliğini yitirerek çürür. Kuru soğanları kese kağıdına sardıktan sonra buzdolabının sebze bölümünde muhafaza ederseniz, çürüyüp bozulmasını önlemiş olursunuz.

Minik minik doğradığım soğanlarımı Koroplast Buzdolabı Poşetlerine koyup dondurucuya atıyorum. Yemek yaparken çıkarıp kullanıyorum, büyük kolaylık sağlıyor.

Minik minik dogradığım soğanlarımı Koroplast Buzdolabı Poşetlerine koyup dondurucuya atıyorum. Yemek yaparken çııkarıp kullanıyorum, büyük kolaylık sağlıyor.

Soyulmuş soğanın dolaba koku yaymaması için, Koroplast Streç Film'e sarılır.

İri soğanların tamamını yemeğe doğrayamıyorsanız, Koroplast Alüminyum Folyo'ya sarın ve buzdolabına koyun. Birkaç gün hiç bozulmadan ve koku vermeden dayanır.

Minik minik doğradığım soğanlarımı Koroplast Buzdolabı Poşet'lerine koyup dondurucuya atıyorum. Yemek yaparken çıkarıp kullanıyorum, büyük kolaylık sağlıyor.

Minik minik dogradığım soğanlarımı Koroplast Buzdolabı Poşetlerine koyup dondurucuya atıyorum. Yemek yaparken çıkarıp kullanıyorum, büyük kolaylık sağlıyor bana.