Streç film nerelerde kullanılır?

Cevaplar


Mozaik pasta veya ev yapımı dondurma gibi ürünlerin, sunumunda güzel olmasını istiyorsanız; kek kalıbının (özellikle ince uzun şekilli kek kalıpları) içini, streç filmi kenarlarından taşacak şekilde yerleştirin. Hazırladığınız karışımı dökün, taşan streç filmi üstünü kapatmak için kullanın. Buzlukta dinlendirin, soğudukdan sonra streç film sayesinde kolayca dilimleyebilirsiniz. Hem de temizlik için uğraşmadan şık bir sunum elde etmiş olursunuz.

Önceden masamızı hazılıyoruz ve servis tabaklarının üzerine streç fimle kaplıyoruz. Yemek saatine kadar yemekler kurumadan kalıyor.

Pişirme kabı, saklama kabı, çerezlik, servis tabakları ve kahvaltılıkları streç filmle kaplıyorum. Hava almadan, uzun süre bozulmadan saklayabiliyorum. Gerçekten büyük kolaylık.

Üniversitedeyken annem yemeklerimi otobüsle gönderiyordu. Açıkçası ben anneme biraz kızıyordum; ya kavanozlar dökülürse, köfteler kokarsa, dondurulmuş ürünler erimeye başlarsa... Annem her seferinde: 'Kızım bu streç film çok güzel, hiç kokmayacak, bak da gör.' derdi. Gerçekten de eve geldiğimde anneme hak verirdim. Belki yeni bir bilgi değil, ama bizim hayatımızı çok kolaylaştırdığı için paylaşmak istedim. Sarın sarmalayın...