Taze fasulye nasıl saklanır?

Cevaplar


Taze fasulyeyi ayıklayıp, domates ve soğanla kavurun. Soğuduktan sonra buzluğa atın. Kışın ister etli, ister zeytinyağlı fasulyeniz hazır.

Fasulyelerimizi önce yıkayalım ve uçlarını temizledikten sonra uygun uzunlukta kıralım. Domateslerimizin tamamını rendeleyelim ya da robottan geçirelim. Uygun derinlikteki tenceremize 2 su bardağı kadar domates rendesi koyalım, üzerine de tencereyi dolduracak kadar fasulye ilave ederek tencerenin kapağını kapatalım. Domatesin suyunda ve kendi buharıyla 10 dakika kadar fasulyelerin rengi değişip diriliklerini kaybedinceye kadar, arada karıştırarak kavuralım. Bu işlem fasulyenin cinsine ve kalitesine göre değişebilir. fasulyelerimiz soğuduktan sonra, Koroplast Buzdolabı Poşeti'ne koyup ağzını baglayalım, dondurucumuza koyalım. Daha sonra bu fasulyeleri buzluktan çıkarıp istediğimiz zaman kullanabiliriz.

Fasulyelerimizi önce yıkayalım ve uçlarını temizledikten sonra uygun uzunlukta kıralım. Domateslerimizin tamamını rendeleyelim ya da robottan geçirelim. Uygun derinlikteki tenceremize 2 su bardağı kadar domates rendesi koyalım, üzerine de tencereyi dolduracak kadar fasulye ilave ederek tencerenin kapağını kapatalım. Domatesin suyunda ve kendi buharıyla 10 dakika kadar fasulyelerin rengi değişip diriliklerini kaybedinceye kadar, arada karıştırarak kavuralım. Bu işlem fasulyenin cinsine ve kalitesine göre değişebilir. Fasulyelerimiz soğuduktan sonra Koroplast Buzdolabı Poşetleri'ne koyup ağzını bağlayıp dondurucumuza koyalım.